CIVIL SERVICE ROAD RELAY CHAMPIONSHIPS AT FINSBURY PARK, LONDON - 6TH OCTOBER 2010
MENS RACE (5 x 2.78 MILES)
Dept Runner Time Runner Time Split Runner Time Split Runner Time Split Runner Time Split Result
F HMRC A Simon Bruton (1) 14.46 Steve Marklew (1) 30.01 15.15 Mike Cummings (1) 44.32 14.31 Gary Pennington (1) 58.56 14.24 Matt Clapp (1) 73.52 14.56 1st A
B DEFRA Denis Speck (2) 15.37 Mark Yates (2) 31.15 15.38 Pete Crockford (3) 48.35 17.20 Jim Estall (3) 64.28 15.53 Darryl Carter (2) 79.54 15.26 2nd A
E HASSRA A Paul Collingwood (4) 16.09 Andy Goodair (4) 31.59 15.50 Aaron Lowery (2) 48.16 16.17 Colin Parrack (2) 64.19 16.03 Steve Hartley (3) 80.09 15.50 3rd A
G HMRC B Steve Shanks (9) 17.00 Nigel Cobb (5) 33.05 16.05 Matt Moore (5) 50.09 17.04 Jamie Anderson (4) 65.59 15.50 Andy Norton (4) 81.22 15.23 1st B
K HASSRA B Nev Witham (8) 16.57 Derek Breen (7) 34.38 17.41 Matthew Nelson (7) 52.28 17.50 Dean Winter (6) 68.35 16.07 Simon Birtles (5) 85.51 17.16 2nd B
C Composite Ronnie Jones (3) 15.44 Steve Norris (3) 31.44 16.00 Graham Havercroft (4) 49.58 18.14 Daren Slack (5) 68.28 18.30 Stan Stennett (6) 85.58 17.30 n/s
A Land Reg Gary Irving (6) 16.27 Kevin Jackson (6) 33.44 17.17 Richard Mitson (8) 53.33 19.49 Kevin Corcoran (7) 72.10 18.37 Mark Booth (7) 90.17 18.07 4th A
H Ord Survey Paul Ashley (7) 16.29 Greg Byrom (9) 35.14 18.45 Gary Hedges (9) 53.44 18.30 Mick Anglim (8) 73.02 19.18 Matt Turner (8) 90.18 17.16 5th A
J Minerva Julian Mann (5) 16.12 Steve Smith (8) 35.11 18.59 Dan Sullivan (6) 52.16 17.05 Andres Gopaul (9) 75.06 22.50 John O'Shea (9) 93.25 18.19 6th A
D Composite Don Gibson (10) 17.25 Ted Wingrove (10) 38.38 21.13 Robert Crangle (10) 56.44 18.06 dnf
WOMENS RACE (3 x 2.78 MILES) Result Fastest Women
FF HASSRA Helen Smethurst (3) 18.25 Janice Palmer (1) 36.17 17.52 Caroline Horne (1) 55.17 19.00 1st
BB DEFRA Maureen Noel (4) 18.47 Christine Holleran (3) 37.59 19.12 Caroline Tuck (2) 57.38 19.39 2nd 1 Susan Francis (Minerva) 17.35
DD Composite Jane Hodge (7) 20.34 Cheryl Sacks (7) 40.22 19.48 Louise Trainor (3) 59.17 18.55 n/s 2= Anna Rudgley (Ord Survey) 17.52
CC HMRC Michaela Dempsey (5) 19.02 Sue Cariss (4) 38.18 19.16 Kate Else (4) 59.22 21.04 3rd 2= Janice Palmer (HASSRA) 17.52
EE Ord Survey Anna Rudgley (2) 17.52 Jennifer Green (5) 39.35 21.43 Viv Alexander (5) 62.49 23.14 4th 4 Helen Smethurst (HASSRA) 18.25
AA Land Reg Lynne Park (6) 20.07 Linda Williams (6) 39.56 19.49 Elizabeth Dixon (6) 63.07 23.11 5th 5 Maureen Noel (DEFRA) 18.47
GG Composite Susan Francis (1) 17.35 Maggie Statham (2) 37.57 20.22 Sally Weston (7) 64.52 26.55 n/s 6 Louise Trainor (Home Office) 18.55
Queenborough Trophy Mens A Teams Mens B Teams Womens Teams Fastest Men
HMRC 64 HMRC 73.52 HMRC B 81.22 HASSRA 55.17 1 Garry Pennington (HMRC) 14.24
HASSRA 45 DEFRA 79.54 HASSRA B 85.51 DEFRA 57.38 2 Mike Cummings (HMRC) 14.31
DEFRA 42 HASSRA 80.09 HMRC 59.22 3 Simon Bruton (HMRC) 14.46
Ordnance Survey 23 Land Registry 90.17 Ordnance Survey 62.49 4 Matt Clapp (HMRC) 14.56
Land Registry 21 Ordnance Survey 90.18 Land Registry 63.07 5 Steve Marklew (HMRC) 15.15
Minerva 11 Minerva 93.25 6 Andy Norton (HMRC) 15.23
Home Office 1

Back to Home Page

Back to Results Page

Top Of Page